czwartek, 24 października 2013

Makijaż do fotografii czarno - białej


Witajcie!!!

dzisiejszy post postanowiłam poświęcić makijażowi do fotografii czarno - białej i postaram się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania w tym temacie. M.in.
jakie są zasady?
na czym najbardziej się skupić?
jakie kosmetyki najbezpieczniej wykorzystać?

Fotografia: Bartek NinoVeron 
Modelka: Ewa PasternakJak wiadomo, fotografia czarno - biała to fotografia, w której widzimy czerń, biel i różne odcienie szarości. Fotografia ta charakteryzuje się także większymi kontrastami niż fotografia kolorowa. 
 Podstawą w czarno - białym makijażu jest perfekcyjnie dobrany odcień podkładu oraz podkład mocno kryjący, gdyż wszelkiego rodzaju niedoskonałości cery będą widoczne na zdjęciach jako nieestetyczne plamy. 

Ja tym razem odeszłam od tej reguły. Mogłam sobie na to pozwolić, gdyż cera modelki była zadbana, idealna. Życzeniem fotografa w tym przypadku było wydobycie pięknych piegów modelki, które na zdjęciach czarno - białych są dużo mocniejsze niż były widoczne w rzeczywistości. Skupiłam się jedynie na mocniejszym zatuszowaniu cieni pod oczami.

Bardzo ważne jest, aby podkład rozprowadzić na twarzy bardzo dokładnie, idealnie rozetrzeć cienie, stosować płynne i łagodne przejścia między kolorami gdyż w fotografii czarno - białej wszelkiego rodzaju niedociągnięcia, niedoskonałości staną się bardziej widoczne. Dlatego też warto bardziej skoncentrować się na precyzji w liniach i konturach niż na grze kolorów.
W makijażu do fotografii czarno - białej najbezpieczniej stosować kolor czarny i biały oraz wszelkiego rodzaju odcienie szarości. Nie oznacza to oczywiście, że nie można stosować kolorów. Trzeba tylko wiedzieć jak dany kolor zostanie przetworzony na odpowiadający mu odcień w skali szarości.
Np. usta modelki zostały pomalowane pomadką w kolorze czerwonego wina, co na zdjęciu czarno-białym dało nam usta prawie czarne.

Niezwykle istotną kwestią jest wykonanie makijażu twarzy tak, aby nadać jej trójwymiarowości poprzez dokładny modelarz twarzy. Dzięki czemu możemy zakryć wszelkie niedoskonałości, np. wysmuklić zbyt szeroki nos lub wyszczuplić twarz.

Twarz oprószamy pudrem sypkim, najlepiej białym ryżowym, a nadmiar omiatamy, aby nie był widoczny na zdjęciach.

Policzki najlepiej modelować odcieniami matowego brązu bądź różu, gdyż inne kolory mogą być niewidoczne na zdjęciach. W fotografii czarno-białej możemy sobie pozwolić na lekkie przerysowanie policzków, dzięki czemu będą wyglądały na smuklejsze.

Do makijażu oczu stosujemy cienie matowe, względnie delikatne satyny.
Aby zaznaczyć wyrazistość spojrzenia warto zastosować kredkę bądź eyeliner.
Nie powinniśmy zapominać o brwiach. To one stanowią oprawę naszych oczu. Warto pamiętać aby kredką bądź cieniem podkolorować włoski, a wówczas pięknie wzmocni się oprawa oczu.

Warto także pomyśleć o sztucznych rzęsach.
Dla spektakularnych efektów można sięgnąć po rzęsy na pasku, a dla uzyskania bardziej naturalnego efektu wystarczy dokleić kępki rzęs.

Usta... należy pamiętać jedynie o bardzo starannym obrysowaniu ich konturówką, na którą nakładamy matową pomadkę.
Warto sięgnąć po błyszczyk, który nada im trójwymiarowości.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi miło przeczytać od Ciebie komentarz.
Nie wahaj się go zostawić ;-)
Na Twoje pytanie odpowiadam tutaj; a na moje odpowiadaj u siebie.